BZX84C15 TR
5S-BZX84C15 TR
BZX84C15 TR
DIODE ZENER 15V 350MW SOT23
Product Description
SOT-23-3
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):15V
Tolerance:??????5%
Power - Max:350mW
Impedance (Max) (Zzt):30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 10.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA